Úspešná realizácia Letnej školy programovania 2024 na FRI UNIZA

V dňoch od 17. do 21. júna 2024 sa na Katedre technickej kybernetiky uskutočnil týždenný intenzívny kurz s názvom "Letná škola programovania 2024". Kurz bol určený pre šikovných žiakova  učiteľov stredných škôl. 60 účastníkov kurzu sa zoznámilo s rôznymi aspektmi vývoja hardvéru a softvéru. Účastníci pracovali v malých skupinách, kde si každý postavil svoje vlastné zariadenie. Medzi projektmi bolo napríklad diaľkovo ovládané autíčko ovládané cez Wi-Fi alebo samostatný senzor pre Internet vecí, ktorý odosiela dáta na server prostredníctvom Wi-Fi.

Cieľom kurzu bolo nielen účastníkom ukázať prácu s najnovšími technológiami, ale aj vzbudiť väčší záujem o svet IKT. Veríme, že účastníci si odniesli nielen teoretické, ale aj praktické vedomosti, ktoré im vedia byť v budúcnosti nápomocné. Ďakujeme odbornému garantovi podujatia prof. Ing. Jurajovi Mičekovi, PhD., kolegom a doktorandom z Katedry technickej kybernetiky a našim šikovným študentom za skvelú organizáciu podujatia.