Schválené úpravy v študijných programoch a nové PV a V predmety na akademický rok 2024/2025

Milé študentky, milí študenti,

radi by sme Vás informovali o hlavných úpravách v študijných programoch, ktoré boli schválené Akreditačnou radou UNIZA a platia pre nasledujúci akademický rok 2024/2025. V jednotlivých predmetoch boli na základe spätnej väzby od študentov, absolventov a zástupcov podnikovej praxe aktualizované informačné listy. V súčasnosti prebieha aktualizácia učebných plánov na akademický rok 2024/2025 oddelením CeIKT, ktorá by mala byť ukončená do začiatku zimného semestra, preto nie všetky úpravy sú v súčasnosti zapracované na e-vzdelávaní.

Hlavné úpravy v študijných programoch

Žiadame študentov/študentky, aby si pozorne prečítali nasledujúce hlavné úpravy v študijných programoch . V prípade otázok neváhajte kontaktovať študijný referát.

Nové povinne voliteľné a výberové predmety

Uvádzame prehľadný zoznam nových povinne voliteľných a výberových predmetov , ktoré boli schválené a budú ponúknuté pre akademický rok 2024/2025. Z dôvodu, že aktualizácia úprav na e-vzdelávaní ešte nebola dokončená, prihlasovanie na nové povinne voliteľné a voliteľné predmety bude prebiehať zapísaním sa do excelovského súboru uverejneného v tímoch edu-fri-studenti-Bc a edu-fri-studenti-Ing. Následne zoznamy s prihlásenými študentmi budú zaslané garantom predmetov, aby uskutočnili konkurz a vybrali finálny počet študentov na daný predmet.

Informačné listy nových povinne voliteľných a výberových predmetov:

Základy biomolekulárnej chémie pre informatikov

Produktový manažment

Operačné systémy vstavaných systémov

Projektovanie elektrotechnických systémov pre priemysel – možnosť získať certifikát EPLAN Certified Student

Databázová analytika a výkonnosť