OSSConf 2024

Od utorka 2. júla do štvrtka 4. júla 2024 sa uskutoční na pôde našej fakulty už 12. ročník konferencie OSSConf (Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach), ktorú organizuje Spoločnosť pre otvorené informačné technológie v spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity, Československým sdružením uživatelů TeXuČeskou statistickou společností a Geokomunitou.

Cieľom konferencií OSSConf je predovšetkým neformálne stretnutie priaznivcov otvoreného softvéru a otvorených technológií vôbec. Chceme sa nielen vedecky ale aj priateľsky porozprávať, čo nové sme vo svete otvorených technológií objavili, vymenili si skúsenosti a prezradili, aké problémy sa nám podarilo vyriešiť. Vítané sú preto nielen recenzované príspevky ale aj nerecenzované vystúpenia, z ktorých uverejňujeme abstrakty.

Pre tento ročník sme pripravili nasledovné sekcie:

• LaTeX, R a ich priatelia
  • Open AI
  • OSS vo vzdelávaní
  • Open hardvér
  • Vývoj OSS
  • Open GIS & Open Data

V stredu 3. júla poobede sa uskutoční aj sprievodná akcia – Missing Maps mapathon Žilina #14 v hybridnej forme.