Ocenenie dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou M2M Solutions na rozvoji FRI UNIZA

Milá akademická obec i široká verejnosť,

s radosťou Vás chceme informovať, že v auguste bola spoločnosti M2M Solutions odovzdaná pamätná medaila za jej dlhoročný prínos k rozvoju Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ktorá je udelená pri príležitosti 70. výročia založenia Žilinskej univerzity v Žiline. Pamätnú medailu z rúk pána dekana prof. Ing. Emila Kršáka, PhD. prevzal CEO spoločnosti Ing. Martin Jančo. Udelená pamätná medaila je prejavom našej vďaky za dlhoročnú spoluprácu.

Spoločnosť M2M Solutions dlhodobo podporuje fakultu v rôznych oblastiach ako sú odborné prednášky, zadanie tém záverečných prác, účasťou odborníkov v skúšobných komisiách, podporou projektovej výučby, členstvo v rade študijného programu Informatika a riadenie. Odborníci zo spoločnosti M2M Solutions pomáhajú fakulte v zabezpečovaní voliteľných predmetov Praktikum z programovania 1 a 2. Podporujú marketingové aktivity fakulty zamerané na prilákanie talentov zo stredných škôl na štúdium na FRI UNIZA, a to konkrétne kľúčová participácia na podujatiach – regionálny turnaj súťaže First Lego League, celoslovenská súťaž Junior kóder/kóderka. Neoceniteľná spolupráca prebieha aj vo vedeckovýskumných činnostiach. Naopak úspešní absolventi a absolventky fakulty pôsobia na atraktívnych pracovných pozíciách v spoločnosti s možnosťou participácie na významných a prestížnych IT projektoch.

Tešíme sa na rozvíjanie spolupráce v nasledujúcom období.