Ocenenie dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou Globesy na rozvoji FRI UNIZA

Milá akademická obec i široká verejnosť,

s radosťou Vás chceme informovať, že v auguste bola spoločnosti Globesy odovzdaná pamätná medaila za jej dlhoročný prínos k rozvoju Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ktorá je udelená pri príležitosti 70. výročia založenia Žilinskej univerzity v Žiline. Pamätnú medailu z rúk pána dekana prof. Ing. Emila Kršáka, PhD. prevzal Business Development Director spoločnosti Ing. Štefan Mičko. Udelená pamätná medaila je prejavom našej vďaky za dlhoročnú spoluprácu.

Spoločnosť Globesy dlhodobo podporuje fakultu v rôznych oblastiach ako sú odborné prednášky, zadanie tém záverečných prác, účasťou odborníkov v skúšobných komisiách, podporou projektovej výučby, členstvo v rade študijného programu Manažment (PhD.), podpora modernizácie počítačových laboratórií. Neoceniteľná spolupráca prebieha aj vo vedeckovýskumných činnostiach ako napríklad v rámci projektu ITMS2014+: 313011V422 Inteligentné operačné a spracovateľské systémy pre UAV. Naopak úspešní absolventi a absolventky fakulty pôsobia v spoločnosti na atraktívnych pracovných IT alebo manažérskych pozíciách.

Tešíme sa na rozvíjanie spolupráce v nasledujúcom období.