Ocenenie dlhoročnej spolupráce s Obchodnou akadémiou v Považskej Bystrici a slávnostné podpísanie memoranda o spolupráci

Milá akademická obec i široká verejnosť,

s radosťou Vás chceme informovať, že 8. augusta bola Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici odovzdaná pamätná medaila za jej dlhoročný prínos k rozvoju Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ktorá je udelená pri príležitosti 70. výročia založenia Žilinskej univerzity v Žiline. Pamätnú medailu z rúk pána dekana prof. Ing. Emila Kršáka, PhD. prevzal pani riaditeľka školy PhDr. Katarína Dudrová. Udelená pamätná medaila je prejavom našej vďaky za dlhoročnú spoluprácu. Pri tejto príležitosti sa uskutočnilo aj slávnostné podpísanie memoranda o spolupráci.

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA dlhodobo spolupracuje s Obchodnou akadémiou v Považskej Bystrici vo viacerých oblastiach. Zamestnanci fakulty vedú predmet Seminár z aplikovanej informatiky v triede s rozšíreným vyučovaním informatiky, na ktorom sa učia žiaci programovať hravou formou v jazyku Java. Obchodná akadémia je tiež zapojená do projektu Erasmus+ "Object Oriented Programming for Fun (OOP4FUN)" (projekt č. 2021-1-SK01-KA220-SCH-000027903K01, obdobie riešenia: 2022 - 2024), v rámci ktorého sa ďalej prehlbuje koncept hravého objektovo orientovaného programovania kolegu Ing. Michala Vargu, PhD. a aplikuje sa vo výučbe programovania na partnerských stredných školách s cieľom motivovať žiakov, aby pokračovali v štúdiu informatiky na vysokej škole. Žiaci sa aktívne zúčastňujú na workshopoch, letných školách a súťažiach, ktoré organizuje fakulta pre šikovných žiakov stredných škôl.

Každoročne fakulta eviduje viac ako 10 prihlášok na bakalárske študijné programy z tejto partnerskej strednej školy. Aktuálne na 1. a 2. stupni študuje 22 študentov a tento akademický rok 2023/2024 úspešne absolvovalo štúdium na fakulte 6 študentov.

Tešíme sa na prehlbovanie a rozvoj spolupráce v novom akademickom roku 2024/2025.