Diplomové práce obhájené v akademickom roku 2023/2024 ocenené CENOU DEKANA

Predstavujeme Vám diplomové práce obhájené v akademickom roku 2023/2024 ocenené CENOU DEKANA. Ide o excelentné práce, ktoré boli nominované predsedami skúšobných komisií. Veríme, že budú inšpiráciou pre študentov končiacich v akademickom roku 2024/2025. Pripomíname, že záverečné práce je možné si vypožičať v Informačnom centre fakulty.

Oceneným absolventom/absolventkám blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať aj vedúcim prác za ich vedenie.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INTELIGENTNÉ INFORMAČNÉ SYSTÉMY

Absolvent:Ing. Andrej Michalek
Názov práce:Riadenie robotického systému na základe obrazových dát v simulačnom prostredí
Vedúci práce:

Ing. Peter Tarábek, PhD.

Cieľ práce:Práca skúma možnosti využitia metódy učenia posilňovaním pri riadení autonómneho vozidla. Predpokladom je, že vozidlo sa pohybuje v simulačnom prostredí, kde má identifikovať vopred určený objekt, dokázať k nemu prísť a vykonať s ním jednoduchú interakciu. Rozhodovací algoritmus by mal ako vstup primárne použiť obrazové dáta z kamery. V práci sme sa zamerali na variant úlohy, kde je vozidlom vysokozdvižný vozík a jeho úlohou je vedieť identifikovať paletu, presunúť sa k nej a vedieť do nej zasunúť lyžiny.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: BIOMEDICÍNSKA INFORMATIKA

Absolvent:Ing. Martin Gajdoš
Názov práce:Informačný systém pre potreby laboratória
Vedúci práce:Ing. Peter Sedláček, PhD.
Cieľ práce:Diplomová práca sa venuje návrhu a implementácii komplexného laboratórneho systému s názvom BeLab, ktorý je určený na efektívne riadenie laboratórnych procesov. Práca zahŕňa odporúčané postupy a moderné technológie. Hlavným cieľom systému bola automatizácia a optimalizácia laboratórnych činností. Výsledkom je robustný a flexibilný systém, ktorý zvyšuje efektivitu laboratórnych procesov a prispieva k presnosti vedeckých experimentov a štúdií. BeLab predstavuje inovatívne riešenie, ktoré môže mať významný vplyv na diagnostické procesy a výskum v rôznych oblastiach biomedicíny.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: APLIKOVANÉ SIEŤOVÉ INŽINIERSTVO

Absolvent:Ing. Juraj Hofer
Názov práce:Systém pre detekciu anomálnych tokov v IP sieťach
Vedúci práce:Ing. Ondrej Škvarek, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je zaznamenávanie a rozpoznávanie tried sieťovej prevádzky v reálnom čase a jej vyhodnocovanie pomocou vytvoreného modelu pre detekciu anomálií. Aplikácia nám tak umožní odhaľovať anomálne úseky v toku paketov.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: POČÍTAČOVÉ INŽINIERSTVO

Absolvent:Ing. Ján Privarčák
Názov práce:Wi-Fi PID regulátor
Vedúci práce:doc. Ing. Peter Ševčík, PhD.
Cieľ práce:Cieľom diplomovej práce bolo navrhnúť PID regulátor s využitím odporových meračov teploty. Ako riadiaca jednotka slúži modul ESP32 s pripojením na Wi-Fi. Nastavenie regulátora je možné cez webové rozhranie a na zobrazovanie aktuálnych hodnôt regulátora slúži OLED displej priamo na zariadení. Regulátor ovláda dva analógové výstupy v rozsahu 0 - 10 V a štyri digitálne výstupy spínané pomocou relé v rozsahu 0 - 50 V.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMAČNÝ MANAŽMENT

Absolventka:Ing. Laura Janíčková
Názov práce:Návrh online marketingovej komunikácie softvérového riešenia pre ľudské zdroje
Vedúci práce:prof. Mgr. Jakub Soviar, PhD.
Cieľ práce:Práca na základe teoretických východísk a podrobnej analýzy navrhuje realistickú koncepciu online marketingovej komunikácie pre softvérové riešenie riadenia ľudských zdrojov SAP SuccessFactors.

Absolventka:Ing. Ivana Gabrišová
Názov práce:Data-driven prístup pre budovanie employer brandingu neziskových organizácií založený na dátovej analytike a štatistickej analýze
Vedúca práce:Ing. Lukáš Falát, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je na základe teoretických východísk a analýzy súčasného stavu employer brandingu neziskových organizácií vytvoriť návrhy pre posilnenie employer brandingu neziskových organizácií, ktoré vykonávajú svoju činnosť na Slovensku.