Bakalárske práce obhájené v akademickom roku 2023/2024 ocenené CENOU DEKANA

Predstavujeme Vám bakalárske práce obhájené v akademickom roku 2023/2024 ocenené CENOU DEKANA. Ide o excelentné práce, ktoré boli nominované predsedami skúšobných komisií. Veríme, že budú inšpiráciou pre študentov končiacich v akademickom roku 2024/2025. Pripomíname, že záverečné práce je možné si vypožičať v Informačnom centre fakulty.

Oceneným absolventom/absolventkám blahoželáme a prajeme im veľa úspechov na inžinierskom stupni. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať aj vedúcim prác za ich vedenie.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMATIKA

Absolventka:Bc. Kamila Klimentová
Názov práce:Informačný systém pre kníhkupectvo
Vedúca práce:

doc. Ing. Michal Kvet, PhD.

Cieľ práce:Cieľom práce je na základe analýzy existujúcich systémov a požiadaviek vytvoriť informačný systém pre sieť kníhkupectiev, ktorý by umožňoval zákazníkom objednávanie kníh domov alebo ich rezerváciu na predajni.
Absolvent:Bc. Šimon Ochotnický
Názov práce:Aplikácia na generovanie formulárov pre portál slovensko.sk
Vedúca práce:
doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je navrhnúť a rozvinúť aplikáciu, ktorá umožní občanom vykonávať všetku potrebnú administratívu online, čím sa eliminuje potreba osobných návštev úradov. Súčasne aplikácia má za cieľ uľahčiť a automatizovať prácu úradníkov, čím prispeje k efektívnejšiemu a plynulejšiemu spracovaniu administratívnych procesov. Tento návrh je zameraný predovšetkým na firmy alebo obce, ktoré majú záujem o tvorbu vlastných formulárov, načítanie dát a ich efektíve nahrávanie na štátny portál slovensko.sk.

Absolventka:Bc. Daniela Pavlíková
Názov práce:Aplikácia podmienených generatívnych modelov v medicíne
Ing. Lucia Piatriková
Cieľ práce:Cieľom práce je natrénovanie podmienenej generatívnej siete, ktorá generuje medicínske snímky spĺňajúce konkrétne vstupné podmienky. Finálny natrénovaný model využíva hlbokú konvolučnú architektúru, ktorá dokázala schopnosť generovať pomerne realisticky vyzerajúce histopatologické snímky. Práca sa tiež venuje príprave medicínskych dát na ďalšie využitie pri tréningu modelov strojového učenia. V práci je navrhnutý postup identifikácie defektov v histopatologických snímkach, vďaka ktorému možno vytriediť snímky nevhodné na tréning modelu.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMATIKA A RIADENIE

Absolventka:Bc. Sára Schőnová
Názov práce:Vyšetrovanie priebehov reálnych funkcií pomocou Open Source nástrojov
Vedúci/tútor práce:RNDr. Rudolf Blaško, PhD.
Cieľ práce:Práca sa zameriava na vývoj a aplikáciu vlastnej matematickej knižnice v programe wxMaxima určenej na analýzu a vizualizáciu priebehu rôznych typov funkcií. Cieľom práce bolo vyvinúť praktický nástroj pre študentov na matematickú analýzu, ktorý by integroval viaceré analytické procesy do jedného voľne dostupného softvérového riešenia.

Absolventka:Bc. Daniela Marušincová
Názov práce:Predikovanie študijných výsledkov s využitím dátovej analytiky
Ing. Lukáš Falát, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce bolo na základe teoretických znalostí a praktických zručností z oblasti dátovej analytiky vytvoriť štatistický model, ktorý bude schopný predikovať študijné výsledky s využitím dát. Následne bolo potrebné model validovať a vyhodnotiť riešenie.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMAČNÉ A SIEŤOVÉ TECHNOLÓGIE

Absolvent:
Bc. Maroš Hraboš
Názov práce:
Ovládanie sieťových prvkov komunikačnými nástrojmi
Vedúci/tútor práce:
Ing. Martin Kontšek, PhD.
Cieľ práce:
Cieľom práce bolo vytvorenie programu, ktorý implementuje botov pre vybrané četovacie platformy. Pomocou nich vie používateľ četovacej platformy komunikovať s nastavenými sieťovými zariadeniami. Program podporuje komunikáciu so zariadeniami od vybraných výrobcov.

Absolvent:Bc. Juraj Hradský
Názov práce:Integračná sieťová platforma IoT
Vedúci/tútor práce:Ing. Ján Putala / Ing. Michal Varga, PhD.
Cieľ práce:Práca je zameraná na návrh a vývoj komunikačného rozhrania, pomocou ktorého bude možné získavať dáta zo senzorov inerciálnej meracej jednotky s využitím autopilotaPX4. Práca sa venuje vytvoreniu komunikačného kanála medzi bezpilotným lietadlom, v tomto prípade ide o dron, a pozemnou stanicou. Funkčnosť navrhovaného riešenia je overená a dokázaná vykonaným testovacím letom v simulátore.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: POČÍTAČOVÉ INŽINIERSTVO

Absolvent:Bc. Martin Uhrina
Názov práce:Inteligentný pás na monitorovanie životných funkcií
Vedúci práce:Ing. Michal Kubaščík
Cieľ práce:Cieľom práce bolo vytvoriť zariadenie s nRF52840 sense a so senzormi na meranie vitálnych funkcií a zobrazovanie nameraných údajov v mobilnej aplikácií Android. Realizácia komunikácie medzi aplikáciou a zariadením s využitím Bluetooth LE. Pre zariadenie bolo potrebné vytvoriť kryt, do ktorého bude vložené, aby sa dalo pohodlne pripevniť na telo a aby bolo v bezpečí od vonkajších vplyvov.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: MANAŽMENT

Absolventka:Bc. Monika Magočová
Názov práce:Analýza výrobného procesu vybraného podniku
Vedúci práce:Ing. Lucie Lendelová, Ph.D. MBA
Cieľ práce:Cieľom práce je využitie teoretických vedomostí a poznatkov zo vstupných analýz súčasného stavu výrobného procesu v skúmanom podniku. Dôležité bolo identifikovať problémy alebo nedostatky a navrhnúť súbor opatrení na zvýšenie efektívnosti výrobného procesu a vyhodnotiť ich.

Absolventka:Bc. Kvetoslava Šimová
Názov práce:Marketingová komunikácia vo vybranom podniku
Vedúci práce:Ing. Martin Holubčík, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je vytvoriť návrhy pre nový zákaznícky segment, na základe efektívnych marketingových nástrojov pre danú generáciu, ktoré prinesú povedomie o spoločnosti a vyššie dosahy na sociálnych sieťach.